Vllanzia mori ditën e djeshme një fitore të rëndësishme dhe me rezultatin e thellë 6-3 ndja Dinamos në “Loro Boriçi”. Ndeshja prodhoi spektakël dhe plot 9 gola, ndërsa në fund ishin vendasit që dolën me 3 pikë nga kjo ndeshje.

Pas kësaj fitore nuk kanë munguar as ironitë për Isaevksin dhe Eni Imamin, dy mbrojtësit që sezonin e kaluar ishin pjesë e Vllaznisë, ndërsa këtë vit luajnë për Dinamon.

“Para pushimit në pjesën e parë. I ke me vete fanellat e vjetshme? Futemi në pjesën e dytë me Vllaznië”, shkruajnë tifozët e Vllanizsë duke improvizuar një bisedë mes Isaevksit dhe Imamit.

Imami ne fakt ka bere nje performance te mire ne kete ndeshje, pavaresisht 6 golave te pesuar ndersa Isaevski nuk ka rene fare ne sy.