Ndeshjet e sotme në Ligën e Kampioneve në Grupin B mund të jenë vendimtare në rrugëtimin e skuadrave drejt turit tjetër.

Supersfida është padyshim ajo mes Atletiko Madrid dhe Liverpulit, dy skuadra të cilat aktualisht luftojnë për vendin e parë në grup.

Ndërkohë, ndeshja tjetër mes Portos dhe Milanit është po aq interesante për faktin se italianët janë në kuotën e 0 pikëve dhe rrezikojnë seriozisht që të mbeten jashtë luftës për kualifikimin nëse nuk marrin sot tre pikët.

REZULTATET LIVE

ATLETIKO MADRID-LIVERPUL 2-2
20′, 34′ Grizman / 8′ Salah, 13′ Keita

PORTO-MILAN 0-0