Analiza e Redi Jupit ne “Procesin Sportiv” ne lidhje me Vllaznine, padyshim qe ka qene e plote dhe ai ka marre ne shqyrtim te gjithe repartet.

“Nese do te ishte Adili, gjerat do te shkonin me mire te Vllaznia, sepse me te ne qender dhe kalimin e Gurishtes ne te majte, ky repart do te ishte shume i kompletuar.

Ne mesfushe nderkohe ka me shume stablitet sepse perpos lojtareve te tjere, ka ardhur edhe Heriç qe luan perpara dy mesfushoreve titullare te sezonit te kaluar.

Per te kaluar ne sulm ku Aralica mbase, mbase eshte sulmuesi me i kompletuar i kampionatit shqiptar. Per te mos permendur pastaj Latifin, vlerat e te cilit dihen dhe jam shume i bindur se me vlerat qe ai ka, do t’i jape shume pike Vllaznise”- ka thene nder te tjera Jupi./SHKODRA-SPORT.COM/