Ndeshja Kukesi- Vllaznia nuk do te luhet ne “Elbasan Arena” ashtu siç ka qene planifikuar me pare. Federata Shqiptare e Futbollit ka njoftuar pasditen e sotme se kjo ndeshje do te luhet ne Rrogozhine.

Aryseja e ketij spostimi duket se ka te beje me faktin qe fusha e stadiumit te Elbasanit do te mbillet dhe per kete arsye, per momentin nuk do te kete ndeshje aty.

Kjo ka bere qe klubi i Kukesit, por edhe vete Federata Shqiptare e Futbollit te vihen ne veshtiresi sepse siç dihet, disa stadiume ne keto momente nuk jane ne gjendje normale.

Megjithate ne fund eshte vendosur qe ajo te luhet ne “Egnatia Arena” te Rrogozhine. Ndeshja do te luhet te dielen ne oren 13.45. Kjo njoftohet ne faqen zyrtare te FSHF-se.

Por problemi eshte se po ne kete stadium te shtunen do te luhet ndeshja Egnatia- Teuta dhe me prishjen e mundshme te kohes, te dielen fusha do te jete ne nje gjendje aspak te mire dhe kjo do t’i pengoje te dy ekipet te tregojne vlerat e tyre./SHKODRA-SPORT.COM/