Armando Broja ka arritur të shkëlqejë sërish në Premier Ligë, teksa në ndeshjen e tij të dytë radhazi si titullar, pasi realizoi javën e kaluar ndaj Lidsit ishte protagonist dhe ditën e sotme kundër skuadrës së Bërnlit.

Sulmuesi i Kombëtares përfitoi nga një përgjumje e mbrojtjes mike dhe Broja ka arritur të jetë i saktë për t’ia rrëmbyer topin dhe për të realizuar në cepin e portës dhe për t’i dhënë avantazhin e përkohshëm 2-1 bardhekuqve.

Një pozicion që te Shqipëria ndoshta do e kishte shënuar vetë, por Broja preferoi që ta pasonte te Redmond duke e nxjerrë me portën e boshatisur për t’i kthyer “borxhin” e asistit të javës së kaluar.

Por Redmond ka bërë të pabesueshmen duke gabuar me portën bosh dhe duke irrituar trajnerin. /Sport Ekspres/