Vllaznia i ka zhgenjyer pasditen e sotme te gjithe jo vetem me humbjen 0-2 ndaj Kukesit, por per me teper me paraqitjen zhgenjyese te kuqebluve gjate ketyre 90 minutave.

Tek skuadra shkodrane nuk mund te evidentosh asnjerin nga futbollistet per nje paraqitje te mire (me perjashtim te Diagne deri diku), por gjeja me e mire ne kete ndeshje, kane qene tifozet e Vllaznise.

Te pranishem ne “Egnatia Arena” kane qene rreth 400-500 tifoze shkodrane. Kuptohet me shume se ata te Kukesit dhe per me teper, shume me entuziaste se kundersharet.

Ne veçanti kane rene ne sy grupimi i tifozeve “Power 12” qe nuk e ka nderprere per asnje moment mbeshtetjen me brohoritje, thirrje e daulle per skuadren e tyre te zemres e cila vertete po i zhgenjente ne fushe, por ata nuk pushuan per asnje moment.

Dhe ne fund te ndeshjes, sigurisht qe jane ndjere edhe me te zhgenjyer sepse futbollistet e Vllaznise nuk moren mundimin qe te pakten te shkonin tek tribuna e tyre dhe t’i pershendesnin per mbeshtetjen qe u dhane!SHKODRA-SPORT.COM