Vllaznia ne basketboll per meshkuj e ka nisur me humbje Ligen Unike te ketij sezoni. Ne ndeshjen e pare te saj, ate te luajtur mbremjen e sotme ne pallatin e sportit “Qazim Dervishi”, ekipi shkodran eshte mundur me rezultatin 67-79 nga Golden Eagle Ylli.

Ndeshja ne fakt ka nisur mire per kuqeblute te cilet e fituan perioden e pare me rezultatin 19-17 dhe kete epersi e ka ruajtur edhe ne te dyten, periode qe mbyllet ne shifrat 42-37.

U mendua se kjo epersi do te ruhej, por nuk ka ndodhur keshtu. Ajo do te zgjaste edhe 8 minuta te tjera dhe me pas, me barazimin 51-51 merr fund dhe epersia e Vllaznise.

Perioda e trete do te mbyllej me rezultatin 54-51, nderkohe qe ne perioden e katert epersia e ekipit kosovar erdhi duke u rritur dhe ne fund do te fiksoheshin shifrat 79-67 per ta.

Fituesja e Superkupes Mbarekombetare pak dite me pare ne Shkoder, tregoi edhe sonte se do te jete nje pretendente e forte edhe per fitimin e Liges Unike nderkohe qe Vllaznia thjesht duket si pjesmarrese ne kete aktivitet, vetem kaq./SHKODRA-SPORT.COM/