Trajneri Shpëtim Duro ka analizuar momentin aktual tek Partizanit që humbi derbin me Tiranën. Ai ka lëshuar sinjale se dëshiron të marrë drejtimin e skuadrës kryeqytetase.

“Unë i referohem trajnerit të Partizanit që pak a shumë i vuri fajin Belicës. Kjo tregon që ka diçka reale për sa i përket dhënies së 11-metërshit. Të jemi realistë, Partizani nuk ka qenë, të paktën në epokën e Demit, në këto situata.

Skuadra është e plotë me futbollistë, dëmtime do ketë, por është problemi që janë 6 ndeshje që nuk ka bërë vaki që Partizani të mos marrë fitore, se derbin mund ta humbësh. Por vjen nga një situatë rezultatesh negative dhe derbi të jep mundësi për vazhdimësi.

Derbi ha gjithmonë koka trajnerësh. Kur drejtoja unë kisha dy ndeshje pa rezultate dhe kisha derbin. I thashë vetë presidenti Demi, i thashë “President do rri këtë ndeshje, po humba largohem, po fitova..”.

Fati desh që fitova dhe ecuria ishte e mirë deri në fund. Është ndeshje deçcizive në këtë aspekt, por nuk është e vetmjea se edhe situata e Partizanit nuk ka qenë, nuk ka prodhuar lojë, nuk ka marrë pikët e duhura”, tha Duro.