Majkëll Ngo është i bindur. Tirana është një rrugën e duhur për titullin kampion. Në një intervistë për “Panorama Sport”, sulmuesi i Tiranës analizoi sfidën e bardhebluve. Pranoi se për të ishte e vështirë, sepse luajti i vetëm në sulm, por nga ana tjetër tha se kënaqet me këtë ndeshje të madhe.

Në fund, Ngoja tha se shpreson që edhe me Vllazninë skuadra të ketë të njëjtën dëshirë për të fituar ndeshjen dhe për të vazhduar rrugën e të qenit të pamposhtur. Anglezi këtë sezon ka shënuar vetëm dy herë në javën e parë të kampionatit ndaj Skënderbeut.

“Une shpresoj qe edhe ndaj Vllaznise, skuadra te kete te njejten deshire per te fituar ndeshjen dhe per te vazhduar rrugen e te qenurit e pamposhtuar”- eshte shprehur ai.

Sulmuesi anglez ka shenuar vetem dy here gjate ketij kampionati, pikerisht ne javen e pare ndaj Skenderbeut dhe qe atehere nuk e ka gjetur me rrugen e rrjetes.

Gjate veres u perfol per nje mundesi kalimi te tij te Vllaznia dhe madje bisedimet ne mes paleve kane vazhduar per disa kohe, por ne fund sulmuesi shtatelarte zgjodhi te rikthehet te Tirana, skuader ku dhe u shpall kampion dy vjet me pare.