Vllaznia dhe Tirana jo më kot cilësohet si “Klasikja” e futbollit shqiptar dhe sot të dyja skuadrat do të përballen në një sfidë që pritet të jetë fantastike.

Bardheblutë vijnë për një fitore për kreun ndërsa për Vllazninë fitorja ndaj Tiranës do të ishte jetike për vazhdimësinë. Të dyja skuadrat do të rreshtohen si më poshtë:

Çfarë tenton të bëjë Fjoart Jonuzi. Mesfushori godet flutrimthi por topi përfundon farë pranë shtyllës së portës.

LIVE| VLLAZNIA-TIRANA 0-1

25′ Xhixha