Newcastle ende nuk mund të gjejë një trajner për të marrë drejtimin e skuadrës dhe që nga shkarkimi i Steve Bruce, Graeme Jones vazhdon si trajner i përkohshëm . Klubi anglez ka testuar nënshkrimin e Antonio Contes dhe Zidane, por ka hasur në refuzimin e të dyve.

Nga klubi kuptojnë se është objektiv prioritar mbyllja e një trajneri të ri dhe vijon të shtojë emra të rinj në listën e objektivave.

Sipas asaj që theksojnë nga Anglia, John Terry është një nga emrat që drejtuesit e sportit do të mendonin. Ish-futbollisti i Chelseat është pa skuadër që kur u largua nga posti i tij si ndihmës trajner në Aston Villa dhe ata do të prisnin me padurim uljen në një stol të Premier League.

Terry sigurisht që do të ishte një opsion i rrezikshëm pasi i mungonte përvoja si trajner, por karriera e tij e gjatë si lojtar do të funksiononte në favor të tij.