Gjate ketij sezoni ka marre shume kritika. Megjithate nuk eshte ndjere per asnje moment. Ka vijuar punen, me shpresen e rikthimit sa me shpejt ne formen e tij me te mire.

Mevlan Adili duket se eshte i vetedijshem se forma e tij aktuale nuk eshte ajo e duhura dhe kjo po reflektohet edhe ne fushen e lojes.

Por nuk ka nder mend te dorezohet. E thote kete gje edhe permes nje statusi te publikuar ne rrjetet sociale, ku me pak fjale ai shpjegon çdo gje kur shkruan: “Ne fund te dhimbjes eshte suksesi”.

Sezoni i kaluar ka qene i mahnitshem per mbrojtesin nga Shkupi, por ky aktuali nuk ka nisur ne menyren e duhur, ndoshta ashtu si shume prej lojtareve, por e rendesishme eshte se ai beson se suksesi.

Dhe duhet t’i besojme. Ai tashme e njeh jashtezakonisht mire futbollin shqiptar e per kete arsye, beson se Vllaznia e sivjetme do te arrije te jete shume shpejt lider./SHKODRA-SPORT.COM/