Me te njejtin rezultat dhe me fitore e ka mbyllur ndeshjen e kesaj jave edhe Vllaznia e volejbollit te meshkujve. Ajo ka fituar mbremjen e sotme me rezultatin 3-1 ndaj Teutes ne ndeshjen e luajtur ne “Qazim Dervishi”.

Edhe ne kete takim ka qene e njejta histori, teksa ishin miqte ata qe fituan setin e pare dhe me pas shkodranet fituan njeri pas tjetrit tre sete duke fituar edhe ndeshjen.

Durrsaket e nisen mire dhe fituan setin e pare ne shifrat 25-23, por ne te dytin ata dorezohen perballe Vllaznise qe duket me e motivuar dhe e fiton ate lehtesisht me rezultatin 25-13.

Emocionet me te medha kjo ndeshje do t’i kishte ne setin e trete qe do te shkonte ne piket shtese dhe ne fund Vllaznia do te tregohej me e sakte duke e fituar ate me rezultatin 33-31.

Edhe seti i katert do te shoqerohej nga rivaliteti, por jane serish shkodranet qe ne fund do te tregoheshin me te sakte duke fituar 28-26 dhe kesisoj krejt ndeshjen me rezultatin 3-1./SHKODRA-SPORT.COM/