Ish-sulmuesi i Man United Dimitar Barbatov ka folur për Ronaldon ish-ekipin e tij.

Ai tha se Man United nuk duhet të varet gjithmonë nga Ronaldo.

“Të gjithë e dinë se, kur skuadra ka nevojë për të në një situatë të vështirë, si kundër Atalantës të dyja herët, ai mund të shfaqet dhe të shënojë një gol jetik”.

“Por, nëse United mbështetet tek ai dhe mendon se magjia e tij do të ndodhë çdo ndeshje, atëherë është një gabim i madh”.

“Futbolli është një sport ekipor dhe të gjithë duhet të komunikojnë, të mbulohen dhe të jenë në lojën e tyre që në minutën e parë”, tha Berbatov.