Momente te mire per ish- futbollistin e Vllaznise. Armando Vajushi është bërë sërish protagonist në ligën e parë rumune.

Sulmuesi shkodran është pjesë e FC Petrolul Ploiesti dhe në sfidën që po luhet aktualisht ndaj Calarasi e vlefshme për javën e 13-të të kampionatit ka gjetur rrugën e rrjetës.

Vajushi ka kaluar në avantazh skuadrën e tij në minutën e 6-të të pjesës së parë pasi u tregua u saktë nga penallti duke mposhtur portierin kundërshtar.

Për Vajushin ky ishte goli i 5-të për këtë sezon në 9 ndeshje të zhvilluara deri më tani. Nje ecuri e tille padyshim qe tregon me se miri formen e mire sportive qe eshte duke kaluar.