Duke filluar nga ora 19:45, Tirana dhe Dinamo do të ndeshen për herë të dytë në pak ditë, por kësaj radhe për kampionat.

Bardheblutë do të tentojnë 3 pikëshin për të thelluar diferencën me Kukësin që bëri hap fals ndaj Skënderbeut. Orges Shehi do të vijë me zgjedhje të detyruara në sulm duke zëvendësuar Ngonë me Gjumsin.

Ndërsa Bledi Shkëmbi i ka besuar sërish Xhulio Skukës që bëri mjaft mirë në ndeshjen në mesjavë.

LIVE Tirana-Dinamo 1-0

Sidibe 45′ (autogol)