Toni Kroos ka vendosur t’i qëndrojë besnik skuadrës së Real Madrid. Për pos interesimeve të shumta nga skuadra angleze Liverpool dhe Manchester City dhe ajo franceze PSG, përsëri gjermani nuk “tundohet” nga ofertat dhe ka vendosur që më shumë gjasa të mbyllë karrierën në Spanjë.

Agjenti i lojtarit, Volket Strut, ka folur për “Sport1”, duke lënë të kuptohet se Kroos nuk dëshiron të largohet nga “Los Blancos”.

“Mendoj se ai do ta mbyllë karrierën në Madrid. Nuk kam pasur asnjë telefonatë prej tij për të më kërkuar për ndonjë skuadër tjetër. Ai dhe familja e tij janë shumë të kënaqur në Madrid”, deklaroi agjenti i Toni Kroos.