Derbi Tirano – Dinamo rikthehet të luhet për herë të dytë brenda 3 ditëve, pasi skuadrat u përballën në Kupë.

Sonte ndeshja është e vlefshme për javën e 8 të Abissnet Superiore dhe do të luhet në “Air Albania”.

Formacionet zyrtare:

Tirana (4-3-3): Bekaj; Toshevski, Behiratce, Hoxhallari, Ismailgeci; Totre, Limaj, Najdovski; Gjumsi, Xhixha, Seferi.
Dinamo (4-2-3-1): Bakaj; Siljanovski, Sidibe, Imami, Isaevski; Samake, Demiri; Skuka, Ibraimi, Mihana; Chinedu.