Momente te mira per volejbollin shkodran te femrave. Pas fitoreve me ekipin e te rriturave dhe ate U20, sot ka ardhur edhe fitorja e ekipit U18 te Vllaznise.

Perballe tij ka qene ekipi i Mjeshtrise Sportive Durres dhe ne fund te takimit te luajtur ne pallatin e sportit “Qazim Dervishi”, Vllaznia U18 ka fituar me rezultatin e paster 3-0.

Vajzat shkodrane kane fituar pa shume veshtiresi ne kete ndeshje pasi kane fituar setin e pare me rezultatin 25-8, ndersa ne dy te tjeret i ka fituar me shifrat 25-14 dhe 25-16.

Ne kete fitore kane patur meriten e tyre te gjitha volejbollistet duke filluar nga kapitenia Adma Mikopula, per te vazhduar me Adela Vulaj, Gentiana Kodra, Abela Kodra, Klejda Kanushaj, Aliçe Gjergji, Adea Grumira, Reina Hoxha, Paola Gjyshja, Angjela Kodheli, Dezi Kulla, Gledis Kulla, Altea Malavija
dhe Melisa Lera.

Vllaznia U18 e drejtuar nga trajneri Fatjet Haxhagiq ne kete menyre ecen perpara duke treguar se do te jete pretendentja kryesore per fitimin e titullit kampion./SHKODRA-SPORT.COM/