Real Madrid njihet për transferimet e brazilianëve në ekip.

Këtë herë ka piketuar një sulmues që po shpërthen me ekipin e Ajax-it. Bëhet fjalë për brazilianin Antony i cili po shkëlqen këtë sezon me holandezët. Antoni deri më tani ka shënuar 4 gola dhe 5 asistime në 12 ndeshje, duke marrë parasysh dhe lojën që ai zhvillon ka bërë ekipin e “Los Blancos” të mahnitet e të interesohet për të.

Real Madrid ka në planë të bëjë disa largime në merkaton e janarit dhe po mendon që me paratë e fituara nga daljet të transferojë 21-vjeçarin Antony.

Shumë ekipe i janë vënë pas yllit të Ajax dhe Real Madrid nuk dëshiron të humbas kohë.

Sipas mediave spanjolle , Real Madrid është gati të ofrojë 40 milion euro për sulmuesin.