Trajneri i njohur shqiptar, Shpëtim Duro i ftuar në emisionin ‘’Sport News Plus’’ të moderatores Enxhi Biba në News 24, komentoi barazimin e Vllaznisë me Egnatian duke e cilësuar si rezultat të favorshëm për rrogozhinasit, ndërsa për shkodranët u shpreh se kanë probleme në menaxhim.

”Barazimi sot i shkon përshtat skuadrës së Egnatias, dhe jo pozitiv për Vllazninë duke pasur parasysh dhe objektivat. Vllaznia është në krizë rezultatesh, skuadër që është nisur si favorite për titullin, dhe në 3 sfida ka shënuar vetëm 1 gol. Është skuadër që po ndëshkohet shumë, po pëson dhe është në pozita jo të mira pas këtyre ndeshjesh.

Aty duken që kanë probleme menaxhimi, të lojtarëve të skuadrës. Kur ke shumë mbipopullim, është shumë e vështirë për t’i menaxhuar. Dhe rezultatet negative hapin probleme të shumta. Vllaznia ka kontingjent, por nuk ka marrë atë që duhet të marrë.

Gjesti i Latifit: Jam trajner vet dhe në këto momente i jap të drejtë Brdariçit. Veprimi i Latifit nuk është i mirë, kur e shikon mbrapa bëhet pishman. Në pjesën e dytë, Latifi po krijonte shumë rrezikshmëri, që e theksoi dhe vetë trajneri i Egantias, tha u qetësova kur doli. Veprimi që bëri nuk është i drejtë.

Aleanca: Kam 25 vite që jam në Superligë, mund të ketë naj aleancë në fund kur skuadrat janë jashtë objektivat. Unë jetoj në Tiranë, njoh nga të dyja ekipet, ishte hakmarrje nga Tirana. Dhe ndeshja e dytë e Kupës do të jetë e luftuar, dhe nuk ka kurrë aleanca në fillim të kampionatit”, u shpreh Duro.