Ka startuar në orën 13:45, në stadiumin “Arena Egnatia”, sfida Egnatia-Vllaznia, e vlefshme për javën e 8-të në Kategorinë Superiore.

Të dyja skuadrat kërkojnë me çdo kusht fitoren duke parë se në ndeshjet e fundit i ka munguar tre pikëshi.

Skuadra rrogozhinase e cila ishte dhe surpriza e këtij sezoni në Superiore është ndalur në dy ndeshjet e fundit, ndaj Partizanit dhe Teutës, ndërsa shkodranët janë mposhtur dy takimet e fundit kundër Kukësit dhe Tiranës.

HT | EGNATIA 1-1 VLLAZNIA

Iseni 15′ / Latifi (p) 45′