Shume kritika, diskutime e polemika, por trajneri i Vllaznise Thomas Brdariç duket i vendosur per te shkuar perpara. Ai me shume mundesi deshiron te tregoje se e ka situaten ne kontroll dhe bashke me lojtaret dhe drejtuesit, do ia dalin te arrijne objektiat.

Kete gje ai e ka bere te ditur permes postimit te nje videoje ne “instastory” ku shkruan “Never, ever, give up” (kurre mos u dorezo), shoqeruar edhe me dy zemra kuqeblu.

Kjo do te thote se gjermano- kroati nuk ka nder mend te heqe dore kollaj nga projekti i tij. Natyrisht pasi ka marre edhe konfirmimin e presidentit Xhaferi per te vazhduar punen me skuadren, ai ka vendosur te shkoje perpara.

Prandaj nuk ka nder mend te dorezohet por te vazhdoje te punoje fort dhe te arrije ate qe duan drejtuesit dhe tifozet e zjarrte te kesaj skuadre. Nje sinjal ky i rikthimit te normalitetit ne kampin kuqeblu./SHKODRA-SPORT.COM/