Ecuria e ekipit te volejbollit te femrave te Vllaznise ne kete sezon duket se do te jete e mbare dhe kete e tregojne edhe rezultatet qe ai po arrin ne keto jave te para te kampionatit.

Por drejtuesit e tij ne fakt ende nuk jane te kenaqur me ate se çfare po paraqet ne fushe sepse pritshmerite jane me te medha dhe per kete arsye, kane besim se nga java ne jave loja dhe rezultatet do te vijne serish ne rritje.

Nga ana tjeter, treguesit per kete ekip duken shume te mire e kete e tregon me se miri fakti qe ne formacionin me te mire te javes se javes se peste te kampionatit, jane edhe dy pjestare te Vllaznise.

Ato jane Sara Hasku dhe liberoja Laura Ballçiti. Statistikat e ketyre dy lojtareve te publikuara nga vete Federata Shqiptare e Volejbollit, kane qene shume te mira dhe si rrjedhoje, ata jane perfshire ne 6-shen me te mire te kesaj jave.

Interesant eshte fakti se pjese e saj eshte edhe nje tjeter volejbolliste shkodrane, ish-kapitenia e Vllaznise Klavia Peteza qe tashme eshte pjese e ekipit te Partizanit./SHKODRA-SPORT.COM/