Vllaznia ne basketboll per meshkuj ka arritur nje tjeter fitore ne kampionat dhe e mbyll fazen e pare ne vendin e pare te renditjes.

Pasditen e sotme ajo ka fituar ndaj Partizanit me rezultatin 96-83 ne ndeshjen e luajtur ne pallatin e sportit “Qazim Dervishi”. Ne fillim te ndeshjes kane qene te kuqte qe kane udhehequr fillimisht 9-4 por vetem kaq.

Vllaznia e permbysi rezultatin ne 12-9 dhe kaq ka mjaftuar per te mos u ndalur me. Ajo e ka udhehequr takimin deri ne fund duke e mbyllur ate me 13 pike diference, por ajo mund te kishte qene edhe me e thelle.

Renditja ne vendin e pare ne fund te fazes se pare sigurisht qe nuk eshte asgje sepse ajo duhet ta mbaje kete vend deri ne fund per te synuar fitimin e titullit te 10-te kampion.

Kuptohet qe kjo nuk do te jete aspak e lehte sepse rivaliteti sidomos me Tiranen e Teuten do te jete shume i madh dhe per kete kuqeblute duhet te pergatiten./SHKODRA-SPORT.COM/