Futbollistet shkodrane po shkelqejne jo vetem ne ekipet e Kategorise Superiore por edhe ne ato te kategorise se pare. Njeri prej tyre eshte mbrojtesi Dritmir Beci i cili kete sezon eshte bere pjese e ekipit te Erzenit te Shijakut.

Ne ndeshjet e javes se fundit ai ka spikatur me paraqitjet e tij duke fituar kesisoj edhe nje vend ne 11-shen me te mire te javes te kesaj kategorie.

25 vjecari shkodran ishte një nga lojtarët më të mirë për shijakasit në përballjen e së dielës në Shijak midis Erzenit dhe Korabit.

I pagabueshëm në prapavijë dhe shumë i vendosur në ndërhyrjet e tij ndaj kundërshtarit duke u shndërruar në një pikë të fortë në repartin e mbrojtjes.

Beci tashme eshte shnderruar ne nje lojtar te rendesishem per skuadren ku luan, ashtu siç ka bere edhe sezonin e kaluar kur ishte pjese e Burrelit ku madje mbante edhe shiritin e kapitenit./SHKODRA-SPORT.COM/