Angli-Shqipëri do të luhet në orën 20:45, në “Wembley”, e vlefshme për kualifikueset e Botërorit “Katar 2022”.

Një ndeshje e luftuar ku të dyja skuadrat do të kërkojnë fitoren, me “3 Luanët” që kërkojnë kualifikimin ndërsa “Kuq e zinjtë” e Rejës për të bërë surprizën dhe për të shpresuar një humbje e Polonisë.

Trajneri Gareth Southgate ka fiksuar lojtarët titullarë që do përballen me Shqipërinë. Një formacion sulmues që do i krijojë shumë vështirësi mbrojtjes “kuq e zi”.

Formacioni zyrtarë i Anglisë: