Ish-portieri i Real Madrid, Iker Casillas, beson shumë se “Los Blankos” mund të jetë ato fituesit e Champions League këtë vit.

Casillas tregon se favorit kryesorë shikon Real Madridin për ta fituar Ligën e Kampionëve, por ai gjithashtu në intervistën për “Marca” tregon se edh Bayern Munich ka një ekip të mirë që mund të arrijë larg në këtë kompeticion.

“Mendoj se ky Madrid mund ta fitojë (Ligën e Kampionëve). Ka katër apo pesë favorit, unë e shoh ashtu. Besoj gjithashtu se Bayern luan fort si brenda ashtu edhe jashtë.

Reali ka inkuadruar të rinjtë në skuadër dhe mund ta fitojë Champions”, theksoi Iker.