Kylian Mbappe duket gjithmonë e më larg PSG. Sulmuesi francez është i vendosur të largohet nga kampionati francez për të pruvuar një eksperiencë të re, gjatë merkatos së janarit.

Skuadrat që kërkojnë shërbimet e Mbappes janë të shumta, por 22-vjeçari ka një dëshirë në sirtar dhe shpreson shumë qe ta realizojë që në janar.

Dëshirën e Mbappesë tashmë e dinë të gjithë. Real Madrid është skuadra ku ai dëshiron të vazhdojë karrierën e tij, dhe një transferim i mundshëm mund të ndodhi këtë here.

Është ish-shoku i skuadrës tek PSG ai ia cili e ka “tradhëtuar” në një farë mënyre sulmuesin 22-vjeçar, ku një bisedë mes Jese dhe Mbappe, ky i fundit kishte shprehur dëshirën se një ditë ëndërron të luajë për gjigandët e La Ligas, ku mund ta realizoja këtë janar ose gjatë merkatës së verës së ardhshme.

Nëse Mbappe transferohet gjatë merkatos së verës në Madrid, do të ishte një nga lëvizjet më të bujshme të merkatos sepse do kalonte në Spanjë te “Los Blankos” pa shpenzuar asnjë qindarkë.