Ka luajtur me ekipet me te mira te Kosoves se viteve te fundit, Hajvaline e Mitrovicen, por si tek Vllaznia nuk eshte ndjere askund.

Mbrojtesja Arbenita Curraj ne nje rrefim ekskluziv per “Shkodra Sport” ka shpjeguar arsyet pse vendosi te jete pjese e Vllaznise duke thene se eshte nje ekip shume profesionist ne te gjitha drejtimet.

“Jam te Vllaznia sepse eshte klubi me i mire ne Ballkan, nje klub shume profesionist”- thote nder te tjera ajo. Arbenita ka zgjedhur te luaje edhe per Shqiperine dhe thote se ndjehet shume mire me fanellen kuqezi.

Ne intervisten per “Shkodra Sport”, mbrojtesja e ekipit shkodran ka folur edhe per kundershtaren me te veshtire, pasionet e tjera te saj e per shume gjera.

Te plote intervisten e Arbenita Currajt mund ta ndiqni ne kanalin e “Shkodra Sport” ne youtube duke klikuar ne linkun e meposhtem: