Carlo Ancelotti i ka humbur durimi me Gareth Bale.

Sipas asaj që raporton El Nacional, Uellsiani i ka ditët e numëruara te Los Blancos dhe do të largohet që në janar.

Lojtari nuk po luan rregullisht te Real Madridi dhe për më shumë është edhe i lënduar, dhe të gjitha këto po e penalizojnë atë, madje as Ancelotti nuk e do më dhe kërkon ta largojë që në janar.