Kombëtarja U-19 do të zhvillojë ditën e sotme ndeshjen kundër Serbisë U-19, takim i vlefshëm për kualifikueset e Europianit 2022, për 19-vjeçarët.

Kombëtarja e drejtuar nga Armando Cungu, në ndeshjen e parë janë mposhtur nga Franca me rezultatin 4-0 dhe kundër Serbisë do të kërkojnë edhe pikët e para në grup.

Një fitore kundër kombëtares serbe do të ishte e duhura për Cungun dhe djemtë e tij për vazhdimësinë në grup.

Ndeshja mes Shqipërisë U19 dhe Serbisë U-19 do të luhet në “Elbasan Arena”, ora 14:00.