Vllaznia është në përgatitje për ndeshjen e kthimit në 1/8 e Kupës së Shqipërisë me Pogradecin. Siç dihet, ndeshja e pare e luajtur ne Pogradec u fitua nga kuqeblute 2-0

Nderkohe të mërkurën në 13:30 në “Loro Boriçi”, djemtë e Brdariç do duhet të mbajnë avantazhin e dy golave në përballjen me liqenorët. Për këtë duel, trajneri dhe stafi teknik kanë gati mbrojtësin Bulatovic dhe sulmuesin Kaina.

Dy lojtarët janë bashkuar me grupin, duke hedhur pas dëmtimet që i kanë mbajtur gjatë jashtë skuadrës, megjithate ende nuk dihet nese do te luajne qe nga kjo ndeshje apo jo.

Veç rikthimeve, Vllaznia i falet edhe kalendarit për Superligën. Në pesë sfidat e radhës, shkodranët zhvillojnë katër në fushën e tyrë dhe një në transfertë. Pas Pogradecit, Vllaznia pret Kastriotin për fundin e fazës së parë.

Në fillimin e së dytës, kuqeblutë luajnë me Laçin, Partizanin dhe Skënderbuen në shtëpi dhe me Teutën në transfertë (java 11).