Pas përfundimit të suksesshëm të ekzaminimeve mjekësore mëngjesin e sotëm dhe duke folur për mediat e klubit, Dani Alves është rikthyer te Ciutat Esportiva Joan Gamper pasditen e sotme për të vënë veten nën drejtimin e Xavi Hernández dhe ka përfunduar seancën e parë stërvitore me bashkëlojtarët e rinj.

Alves , i cili ende nuk do të mund të jetë i disponueshëm derisa të hapet merkato dimërore, përshëndeti të njohurit e vjetër si Sergio Busquets , Jordi Alba dhe Samuel Umtiti dhe ekspozoi karakterin e tij gazmor.

Dani Alves do të vazhdojë të punojë këto muaj me synimin për të ndihmuar Barçën të kthejë situatën delikate që po kalon skuadra dhe prezantimi i tij zyrtar si një lojtar i ri culé do të bëhet të mërkurën e ardhshme në orën 14:00 në Camp Nou dhe eventi do të jetë e hapur për publikun.