osova U21 fitoi dje me përmbysje 2-1 ndaj Shqipërisë. Menjëherë pas fitores së “dardanëve” të vegjël nuk kanë munguar komentet, ndërsa një prej tyre ishte nga Andin Lokaj.

Komentatori i njohur kosovar është një i njohur për deklaratat e tij kundër Shqipërisë dhe mbrëjen e djeshme ka sulmuar sërish shqiptarët duke nxitur përçarje.

Në një postim në rrjetet sociale, Lokaj ka shkruajtur se kur kosovarët luanin futboll, në stadiumet në Shqipëri kishte vetëm ushtarë të Enverit.

“Parameno mos me pas fitu sonte kundër ktynve që kur kemi lujt na kosovart TOP, ata në stadion veq ushtar të tupit trunin të Enverit i kan pas në tribina.

Harrova qi edhe peshqit me TURBI i patën kqyr”./newsport/