Vllaznia e volejbollit te femrave do te marre pjese ne Kupen “Pavaresia” qe do te zhvillohet javen e ardhshme ne Kosove me pjesmarrjen e 4 ekipeve nga Shqiperia dhe Kosova.

Konfirmimi ka ardhur nga Federata Shqiptare e Volejbollit dhe eshte bere e ditur per “Shkodra Sport” nga presidenti i ekipit shkodran Florian Zekja.

Sipas marreveshjes ne mes dy Federatave te te dy vendeve, ne datat 26-28 nentor do te zhvillohet kupa “Pavaresia” fillimisht dhe ne te do te marrin pjese 2 ekipe nga Shqiperia dhe 2 nga Kosova.

Nga kampionati yne, Federata ka perzgjedhur ekipet e Vllaznise dhe Tiranes. Ndeshjet gjysmefinale do te zhvillohen me date 26 nentor dhe ne rast se ekipi shkodran do te fitoje, atehere finalen do ta luaje me date 28 po ne Kosove./SHKODRA-SPORT.COM/