Ne ndeshjen e djeshme te Kupes ndaj Pogradecit, per Vllaznine nuk ka qene i gatshem sulmuesi maqedonas Fahrudin Djurdjevic. Ai prej disa ka disa probleme demtimi dhe per kete arsye, ai takimin ndaj pogradecareve e ka ndjekur lart tek tribuna e gazetareve perkrah videonalistit Tugu.

Me shume mundesi, Djurdjevic do te mungoje edhe ne ndeshjen e se shtunes per kampionat ndaj Kastriotit sepse perveçse i duhet te kaloje demtimin, kuptohet qe do kohe ehde per te kapur formen.

Megjithate tek Vllaznia ne fakt nuk shqetesohen shume per mungesat sepse kontigjenti i lojtareve eshte i bollshem dhe per kete arsye, futbollisteve me probleme demtimesh nuk u eshte kerkuar te sakrifikojne por u kane dhene kohen e duhur per rikuperim.

Vllaznia e ka per detyre te fitoje te shtunen ndaj Kastriotit sepse ne tre ndeshjet e fundit nuk ka bere mire duke grumbulluar vetem 1 pike dhe per kete arsye, tashme nuk i duhet te gaboje me, per me teper qe do te luaje brenda ne fushen e vet./SHKODRA-SPORT.COM/