Pas tre humbjeve, Vllaznia e basketbollit te femrave ka gjetur fitoren e pare ne kampionat. Diten e djeshme ajo ka mundur ne kryeqytet ekipin e Barletit me rezultatin 82-40.

Ndaj nje ekipi te ri, vajzat shkodrane (edhe ato me disa te reja) nuk e kane patur te veshtire te fitojne. Vetem perioda e pare ka patur rivalitet megjithate edhe ajo eshte mbyllur ne shifrat 14-21 per Vllaznine.

Por vetem kaq. Ne te dyten Vllaznia fiton 23-14, ndersa ne te treten epersia ka ardhur duke u thelluar ehde me shume sepse do fitohej 22-5 ndersa ne te katerten jane sigluar shifrat 16-7 duke konkluduar ne kete menyren fitoren me 42 pike diference.

Ka rene ne sy mbi te gjitha basketbollistja Bernada Rreshpja e cila shenoi 30 pike ne kete ndeshje, ndersa piket e tjera jane shenuar nga Kryeziu (18), Dashja (12), Hykaj (10), Bokrina (4), Mekuli (4) dhe Musaja (2).

Vllaznia e drejtuar nga trajneri Bledar Gjeçaj mban per momentin vendin e peste ne renditje dhe pavaresisht largimeve qe ka patur ekipi ne fillim te sezonit, ai serish do te synoje te renditet ne mes kater ekipeve me te mira te kampionatit e per te marre pjese ne play-off./SHKODRA-SPORT.COM/