Pas problemeve me zemër të Agueros, dhe spekulimeve që mund të pensionohet nga futbolli , Barcelona tanimë ka gjetur zëvendësuesin e tij.

Sulmuesi i Basel Arthur Cabral shihet si pasuesi i argjentinasit raporton “Mundo Deportivo”.

Cabral ka shënuar 23 gola në 24 paraqitje në këtë sezon për skuadrën zvicerane.