Dueli mes Partizanit dhe Laçit vë përballë dy skuadra të cilat kanë shfaqur vështirësi në fillimin e kampionatit, por tashmë duket sikur po dalin pak nga pak nga kriza.

Trajneri Daja ka rreshtuar të kuqtë me skemën me 4 në prapavijë, ndërsa si titullarë që në start Marku me Rrapajn në mesfushë, ndërsa Stenio Zhunior do të jetë përsëri nga fillimi si sulmuesi i vetëm i avancuar.

Ndërsa nga ana tjetër, Mirel Josa ka hedhur në fushë Guindo si qendërsulmues, me Mazrekajn e Velijën nga krahët.

LIVE| PARTIZANI-LAÇI 0-1

Shehu 34′