Sot, në orën 14:00 do të zhvillohen tetë ndeshjet e javës së 9 në Kategorinë e Parë. Bylisi kryesues do të luajë një ndeshje të vështirë në stadiumin “Adush Muça” ndaj Apolonisë.

Erzeni i vendit të dytë do të udhëtojë drejt Beratit ku do të përballet ndaj Tomorit të vendit të tretë në transfertë. Sfidë tjetër e vështirëm do të jetë ajo mes Korabit dhe Burrelit.

Besa do të presë skuadrën e Maliqit. Butrinti do të sfidojë ekipin e Tërbunit. Besëlidhja do të luajë në shtëpi kundër Shkumbinit.

Turbina do të presë Vorën dhe Pogradeci do të luajë ndaj Lushnjës.