Vllaznia ne basketboll per femra ka marre fitoren e dyte rradhazi ne kampionat. Pasditen e djeshme ajo ka fituar me rezultatin e thelle 75-15 ekipin e Apolonise se Fierit.

Ne parketin e “Qazim Dervishit” eshte verejtur nje diference e madhe ne mes dy ekipeve dhe si rrjedhoje Vllaznia nuk e ka patur aspak te veshtire ta fitonte kete ndeshje.

Fitorja em 60 pike diference tregon se vertete Vllaznia nuk eshte pretendente per titull, por gjithsesi eshte me mire se disa skuadra te tjera te kampionatit.

Trajnerit Bledar Gjeçaj i eshte dashur te mbushe boshllekun e krijuar nga largimi i te tjerave lojtare titullare dhe me Rreshpjen, Dashjen e Mustafen, ai arriti te ingranonte edhe vajzat e reja dhe per kete arsye do t’i duhet te luftoje fort per te zene nje vend ne katershen e ekipeve me te mira te kampionatit./SHKODRA-SPORT.COM/