Perpos ekipit U20, nje tjeter ekip i shoqates se volejbollit te femrave, e ka mbyllur javen me nje tjeter fitore ne kampionat. Behet fjale per ate te 18 vjeçareve qe ka fituar ne Lezhe ndaj Beselidhjes vendase me rezultatin 3-1.

vajzat e drejtuara nga trajneri Fatjet Haxhagic e kane filluar mire ndeshjen dhe e kane fituar setin e pare ne shifrat 25-12. U duk se do te ishte nje fitore e lehte, per me teper qe edhe seti i dyte do te fitohej ne shifrat 25-14.

Por ne fakt nuk do te ndodhte keshtu. Ne te tretin eshte Beselidhja qe “zgjohet” dhe e fiton ate 25-19 duke u munduar te rihape ndeshjen por Vllaznia nuk do t’ia jepte kete mundesi.

Ajo do te fitonte edhe setin e katert 25-14 dhe krejt ndeshjen ne shifrat 3-1 duke marre kesisoj nje tjeter fitore ne kampionat. Objektivi i saj padyshim qe eshte fitimi i titullit kampion dhe per kete arsye, i duhet te vazhdoje te fitoje./SHKODRA-SPORT.COM/