Në mesin e shumë emrave të mëdhenj të cilëve u skadon kontrata në qershor është dhe Tolisso, mesfushori i Bayern Munich.

Tolisso nuk do të rinovojë kontratën me Bayern dhe Tottenham tashmë do të ketë si rivalë Interin me Juventusin.

Dy klubet italiane janë duke vëzhguar 27-vjeçarin dhe futen në garë midis njëra tjetrës për të fituar shërbimet e tij me parametra zero.