Milani ia doli kundër Atletiko Madrid që të fitonte me shifrat 0-1 në transfertë. Goli i vetëm i ndeshjes do të realizohej nga Messias, që mban ende gjallë shpresën e kuqezinjve për t’u kualifikuar nga grupet e Champions League.

Ashtu si mund të imagjinohet, shpërthimi ka qenë i madh i Tiziano Krudelit. Dhe kjo eshte normale sepse ndoshta nuk pritej dhe kjo ka sjelle nje gezim te tille tek tifozi i zjarrte i kesaj skuadre.

Komentatori italian që është njëkohësisht mbështetës i madh i Milanit, ka përmendur disa herë lojtarin që dërgoi topin në rrjetë dhe më pas ka qarë me dënesë si një fëmijë.

Shumë vite pritje për fitoren e parë në Champions League, gjithçka e përligjur. /Sport Ekspres/