Vllaznia dhe Laçi do të përballen mbrëmjen e sotme në një sfidë ku pritet shumë pasi dihet që kjo përballje dhuron gjithmonë spektakël.

Vllaznia mposhti 3-1 Kastriotin javën e kaluar duke dominuar totalisht ndërsa ndaj Laçit do të jetë provë force për shkodranët.

Sa i përket formacionet, Brdariç do ta rreshtojë ekipin me modulin 4-2-3-1, duke hedhur në fushë formacion tërësisht sulmues. Ndërsa Josa i është përgjigjur mr një 4-3-3 ku në sulm do të jenë Mazrekaj, Zarubica dhe Guindo.

LIVE| VLLAZNIA-LAÇI 0-0