Java e 11-të e Abissnet Superiores prodhoi deri diku rezultate të pritshme me skuadrat pretendente që morën maksimumin e pikëve. Gjatë kësaj jave u regjistruan dy fitore vendase, dy suksese të tjera në udhëtim dhe një barazim mes dy skuadrave që diskutuan titullin në javën e fundit të sezonit të kaluar.

Spikat mbi të gjitha fitorja tenistike e Kukësit ndaj Kastriotit ndërkohë që në stastikat e publikuara nga emsioni Analizë Superiore në Supersport bie në sy fakti që me përjashtim të Partizanit asnjë nga skuadrat që kanë marrë pikët maksimale gjatë kësaj jave nuk kanë patur në favor kontrollin e topit.

TEUTA- VLLAZNIA 1-1

Në Elbasan Arena u regjistrua barazimi i vëtëm i kësaj jave ai mes Teutës dhe Vllaznia, një ndeshje të cilën shkodranët e luajtën me një lojtar më pak për rreth 1 orë pas daljes me karton të kuq të kroatit Aralica. Por edhe pse në inferioritet numerik, kuqeblutë ishin superiorë ndaj Teutës.

Kjo përsa i përket goditjeve në portë, goditjeve të këndit, dueleve të fituara dhe driblimeve. Teuta ndërkohë kishte për pjesën më të madhe të kohës, kontrollin e topit, bëri më shumë pasime dhe humbi më pak topa, diçka normale kjo në një ndeshje që e luajti për 1 orë me një lojtar më shumë.