Tashme eshte bere ritual qe ne studio te ndryshme televizive, specialiste te ndryshem futbolli japin parashikimet e tyre per ndeshjet e javes te Kategorise Superiore.

Ai qe e ben rregullisht kete gje eshte specialisti i njohur Shkelqim Muça, i cili ne dy parashikimet e bera per ndeshjet e luajtura sot, ka gjetur fitoren e Tiranes por ka gabuar tek ajo e Teutes, te cilen e kishte menduar barazim ndaj Dinamos.

Por nderkohe, nje tjeter specialist futbolli, pikerisht Samuel Nikaj, mbreme ne emisionin “Sport Arena” ne TV Rozafa dhe mendimin e tij per te 5 sfidat e kesaj jave te 12-te te Superiores. Dhe interesant eshte fakti qe i ka gjetur te dyja, si fitoren e Tiranes edhe te Teutes.

Me poshte keni te pese parashikimet e trajnerit shkodran ne lidhje me ndeshjet e kesaj jave:

TIRANA- KASTRIOTI, fiton Tirana (e ka gjetur)

DINAMO- TEUTA, fiton Teuta (e ka gjetur)

SKENDERBEU- EGNATIA, barazim

VLLAZNIA- PARTIZANI, fiton Vllaznia

KUKESI- LAÇI, fiton Laçi