Ndonese duhen edhe pak dite deri ne rihapjen e merkatos, tek KF Murlani ka nisur puna per te bere perforcime per gjysmen e dyte te sezonit. Dhe perforcimet e para kane mberritur sot.

Ka qene trajneri Altin Xhahysa ai qe e ka bere kete gje te ditur gjate emisionit “Sport Arena” ne TV Rozafa ku ka qene i ftuar mbremjen e sotme teksa eshte shprehur:

“Mund t’u konfirmoj faktin se sot kane mberritur edhe 5 futbolliste te tjere braziliane dhe neser do t’i kem ne stervitje. Kuptohet qe ata do te jene fillimisht ne faze testuese dhe me pas nese na bindin, do te vendosim per t’i mbajtur apo jo”.

Kujtojme qe pjese e Murlanit ne pjesen e pare te sezonit kane qene edhe dy braziliane te tjere, mbrojtesi Trianoski dhe sulmuesin Noronha te cilet kane dhene kontributin e tyre ne arritjen e disa rezultateve pozitive.

Kjo skuader per momentin ndodhet ne vendin e peste te renditjes, por eshte shume prane kreut dhe me shortin e fazes se dyte te kampionatit, por edhe me perforcimet qe do te beje, ajo kerkon te jete deri ne fund pretendente per t’u ngjitur nje kategori me lart./SHKODRA-SPORT.COM/