Beselidhja humbi dje 0-4 ne Lezhe ndaj Erzenit dhe padyshim qe kjo humbje ka djegur shume ne kampin lezhjan. Per me teper nga rrethanat si u zhvillua ndeshja.

Mè shumè se vetè humbja, Gjok Nokën e shqeteson gjykimi qe po i shkatèrron financat dhe nervat. Presidenti i Besélidhjes ankohet hapur pèr “Panorama Sport” ndèrsa gjithcka po ndodh e quan njè katastrofè pèr futbollin.

“Nuk do tè isha deshpèruar aq shumè edhe sikur tè humbnim shumè mè thellè me lojè nè fushè. Jam shumè i dèshpèruar dhe shumè mè tepèr i indinjuar me gjykimin gè ndikoi drejtpèrdrejt dhe hapur ne rezultat duke na lènè me dhjete futbolliste, qè ne fillim te ndeshjes.

Nuk èshté e dreitè qè tè ketè diferencime ekstreme nè gjykim. Erzeni e nisi ndeshjen me fitore, kjo u pa botèrisht. Ne nuk kishim se c’té bènim, vec respek tuam ndeshjen.

Gjykimi nuk na la qè tè luanim futboll. Giykime te tilla na shkatèrruan financiarisht dhe nga nervat. Kjo èshtè katastrofè pèr futbollin tone”- pèrfundoi numri niè i klubit lezhjan: